Kallid sõbrad!

Kallid Iisraeli sõbrad! Igal esmaspäeval kell 18.30 palvetame Iisraeli ja juutide töö eest. Oleme alustanud igakuist Eestis elavate juudi pensionäride toetamist toiduga. Aitame korda teha Pärnu juudi surnuaeda. Tule ja aita. 17- 29 mai sõidan taas Ukrainasse,et viia abi sealsetele juutidele. Ostame toitu ja ravimeid. Kogume rahalist toetust jalutule juudi mehele Sergeile transpordi ostmiseks.

Toetuse saab kanda:

MTÜ HEA ISA

REG KOOD: 80350010

AS SEB PANK

ARVELDUSARVE: EE271010220214386225

SWIFT KOOD (BIC): EEUHEE2X

 

Kontaktisik ANTS OPERMANN Tel. 58425484

Tere kallid Iisraeli ja juutide Sõbrad!

Tänu teie annetatud rahale sain ma taas Ukrainas elavatele juudi sõjapõgenikele ja seal elavatele juudi pensionäridele toitu osta ja seda neile viia.

See on meeskonna töö. Üks annab raha ehk külvab seemne ja teine läheb välja ja Jumal kastab ja laseb kasvada. Õnnistatud saavad kõik osapooled kes õnnistasid Iisraeli ja Tema oma, juudi rahvast.

Olin teinud eelarve,et kogu see reis läheb maksma min. 3200 eurot. Nädal aega enne reisi ei olnud raha veel tuhandet eurotki ja ma mõtlesin, et reis jääb ära. Siis aga otsustasin siiski minna ja kasutada seda piskut, mille Jumal inimeste läbi saatis. Nii ma läksin välja usus.

Sel korral kestis reis 19 päeva. Läksin Eestist üksi, kuid nädala pärast liitus minuga minu kutsel Soome pastor, Petri Kauhanen. Ta on olnud Soomes karjane 28 aastat ja viimased kolm pool aastat Soome Karmeli ühingu direktor.Piibli ja Iisraeli töö edendaja. Petri oli Ukrainas esimest korda Ukrainas (pilt 1 manuses).

Et Ukrainas on käimas sõda ja paljudel inimestel pole töökohti, on toit esmane, mida nad vajavad. Samuti on neil väga väike pension, mis võimaldab vaevu toime tulla. Pensionäri pension on umbes 50 eurot, samas elu kallidus on lähedane meile siin. Kogu küttesüsteem Ukrainas on üles ehitatud gaasi peale - talvel on ühe korteri küttekulud ca 50-60 eurot.

Koos Petri ja kohaliku pastori Gennadyga ostsime hulgiladudest suures koguses toitu ja pakendasime selle kilostesse pakkidesse, hiljem suurematesse kilekottidesse (pilt 2 manuses). Igas toidupakis oli toiduõli, suhkrut, tatart, riisi, kaerahelbeid, makarone, teepakke, kondenspiima, küpsisepakk, kalakonserv, shokolaad ja puuviljad (pilt 3 manuses). Ühe toidupaki maksumus tuli ca 12 eurot ning toidupakke sai tehtud kokku 74 perele.

Külastasime juute kolmes piirkonnas - Kiievi piirkonnas asuvat juutide turvamaja, Umani linna kogukonda ja maakonnas elavaid juudi pensionäre ning väga vaeseid juute, samuti Odessa linna kogukonda. Vahemaad on väga suured ning teed väga halvas seisus või üldse olematud. Ukrainas sõitsime kokku umbes 1600 km. (bensiin 0,9 eurot/liiter)

Sõiduvahendiks oli meil kohaliku pastori Peugeot bussi, mis on 29 aastat vana. Pastor oli meiega igal pool kaasas ning andis bussi kasutada, kuid meie pidime kütuse eest maksma, samuti ostma mootori tarbeks õli. (10 L )

Enne Ukraina reisi andis Jumala Vaim  mulle juhised, et võiksime iga toidupaki sisse panna postkaardi, kus on peal Iisraeli pilt. Läbi selle saab Püha Vaim juutidele rääkida nende kodumaast Iisraelist ja neid koju kutsuda (pilt 4 manuses) Tellisin Iisraelist 150 postkaarti.

Päev enne Ukraina reisi saatsid kohalikud juudid mulle kirja ning palusid, et tooksin nende lastele botaseid. Eelarves ei olnud aga jalatsite jaoks sentigi raha. Hüüdsin Jumala poole. Minu ema andis 30 eurot ja sain osta kaks paari tenniseid ning Jumal oli ka kahele inimesele südamesse pannud anda selle töö jaoks raha. Jalatsite raha tuli kokku paari tunni jooksul ning ma sain osta neli paari korralikke botaseid (manuses pildid). See oli üks suur ime!

Ukrainas käisime juutide kodudes linnas ja maal ning viisime toitu, rääkisime Iisraelist ja palvetasime nende eest ja õnnistasime neid (pildid).

Kolm aastat tagasi, kui hakkasin Ukrainas käima oli mu seljas suur valu ning pidin minema operatsioonile. Juudid hakkasid mu eest palvetama ja ma sain terveks. Üleloomulik õnnistus hakkas minu ellu voolama. Siis sain sellise mõtte, et soovin seda kõike head teha nendele inimestele, kes Ukraina ja juutide tööd toetavad. Kirjutasin kõikide annetajate nimed paberile vene keelsete tähtedega ja viisin Ukrainasse juutidele. Palusin, et nad palvetaksid ja õnnistaksid kõiki annetajaid. Nad tegid seda (pilt). Samuti lubasid nad seda teha ka edaspidi, iga shabbati osaduse ajal. Nii, et kallid annetajad, teadke, et teie eest palvetatakse igal nädalal ja teid õnnistatakse!

Ukraina ja juutide töö on endiselt toimumas ning me võtame vastu õnnistusi, et taas ja taas minna ja juute õnnistada, neile toitu ja muid asju osta.

Kallid Sõbrad. Olge väga, väga õnnistatud ja käigu teie käsi kõiges hästi, olge igas tegemises väga,väga õnnistatud!

UKRAINA TÖÖD SAATE RAHALISELT TOETADA:

Ants Opermann, IBAN: EE272200221011575060 selgitusse ”ukraina” või

Mtü Hea Isa, IBAN : EE271010220214386225

Tänulik Ants

 

Toetus Ukraina juutide heaks

Shalom kallis lugeja,

Kogume annetusi Ukraina kriisikoldest põgenenud juutide toetuseks.

Tuhanded konfliktikoldes elanud juudid on tänaseks pidanud oma kodudest lahkuma ning jõudnud tänu kohalike organisatsioonide ja koguduste väsimatule tööle Iisraeli. Siiski ei ole täna näha sõja lõppu ning pea iga päev väljub konfliktialadelt inimesi. Juudi põgenikud elavad eri organisatsioonide hallatavates ühiselamutes või inimeste kodudes.

Juudid vastu võtnud pered vajavad hädasti toetust, et osta põgenenutele toitu ja muud eluks vajalikku kuniks nad lähevad Iisraeli. Enamusel puuduvad elementaarsed vahendid igapäevaeluks: riided, jalanõud, pesemisvahendid, tekid jms. Samuti nõuab olukord mõnikord autoga inimeste kriisikoldest väljatoomist ning turvalisse paika toimetamist.

Vajame eestpalveid ja toetust, et abivajajaid turvaliselt aidata nende kodumaale. Projekti koordineerib Ants Opermann (MTÜ Hea Isa tegevjuht) koostöös Eesti ja Ukraina koguduste ning rahvusvaheliste kristlike organisatsioonidega (Christians4Israel, Operation Lifeline jt). Ants külastab sageli põgenenute ühiskodusid ning hoolitseb selle eest, et varustus jõuaks takistusteta abivajajateni. Alt leiate pilte tema teenimistööst Ukraina juutide seas.

Parim viis olukorras aidata on rahaline toetus, mis võimaldaks Ukrainas tegutseval meeskonnal osta toitu/varustust, katta bensiinikulusid inimeste transportimisel jms. Iga väiksemgi summa on abiks. Palume ka teie eestpalveid kogu olukorra eest ja Ukraina juutide eest. Küsimuste korral pöörduda julgesti mtyheaisa@gmail.com, kirja teemaks panna „Ukraina“.

Soovi korral rahaliselt toetada, palume kanda summa allolevale arvele:

 

MTÜ HEA ISA

REG KOOD: 80350010

 

AS SEB PANK

ARVELDUSARVE: EE271010220214386225

SWIFT KOOD (BIC): EEUHEE2X

 

 Esileht I Uudised I JRKS I Keskus I ÜRITUSED I Reisid I Ajakiri I UKRAINA I
Iisraeli keskus: Tallinn, Pikk 52 (Sissepääs Sulevimäelt). Avatud P 12-15, E-N 12-18. Tel. 6411 033
Pangakonto: Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna Eesti Osakond
EE622200001120092997 Swedbank, HABAEE2X | EE131700017001240470 Luminor Bank, RIKOEE22
Facebook: https://www.facebook.com/iisraelikeskus